Fem år på Stale!


Märkt:

2012-04-15-11-12-06Fem år har gått sen vi köpte Stale! Fem år av hårt slit att renovera huset som vi nu kan använda som teori- och träningslokal, fika, äta, vila, jobba och låta våra hundar vila i! Fem år av iordningställande av trädgård, rastgård, stigar, parkering, altan och bygge av en träningshall. Vi har också renoverat magasinet och jordkällaren!

15626435_10208348585780438_9218777602574357079_o

Varför vi har gjort det? Det är tack vare er, alla fina kursare, som har visat uppskattning och trivsel på DinHundskola som vi av bara farten har jobbat vidare! Vi har också fått förstärkning på instruktörssidan av duktiga Åsa Säfström och Amanda Halleröd! Efter 10 års fortbildning inom hundyrket gick jag under vintern -15/16 utbildningen till Noseworkinstruktör. Nosework visar sig bli en stor och populär hundsport och vi utökar hela tiden kurser.

img_6039

Med detta vill jag säga – att jag är så glad för det förtroende vi får – den utveckling och de framsteg jag ser hos er, bästa kursare! Fem år av lyckokänsla att kunna dela med mig av erfarenheter och kunskap till er – lyhörda och duktiga hundägare! Det är så stimulerande  att ha möjligheten att få följa våra duktiga kursare och deras hundar från Valpkurs till den nya Startklassen i Lydnad. Jag/vi hoppas på ytterligare ett år med många fina möten och goa kursdagar – nu när nästa termin är uppdaterad! https://dinhundskola.se/mina-kurser/ PS Läs först nyhetsrutan! DS Välkomna!

 

img_3908