• Hej Susanne! Skogsagility jaaaa! Är mkt intresserad av den formen av träning-kontaktövning med hund. Tillbringar flera em i veckan med min hund lös i skogen, så sällskap -visuella övningar-tips och råd tas tacksamt emot. Skall jag ha superkoll på bloggen eller hör du av dig om/när det blir akutellt? Hälsningar Jeanette och Doglas (Lagotto, hane, okastrerad, 1 år) Världens bästa och finaste hund dvs.

  • Hej Jeanette!
   Vad kul att du hitta till DinHundskola! Ja, visst låter det kul med skogsagility – vi är många nu!!
   Härligt att du och Din Hund gillar skogen – den bästa miljön för en hund!
   Jag kommer att meddela alla intresserade när vi drar igång skogsagility! Men håll – så klart – lite
   koll på bloggen, kanske nåt annat intressant dyker upp!?
   Välkomna!
   Susanne

  • Hej Susanne! Tack för igår, det var både intressant och värmande att se och höra ditt pedagogiska upplägg i gruppen. Vill hemskt gärna delta med Doglas i kommande unghundskurs, det skulle vara mkt nyttigt för oss båda. Häls. Jeanette o Doglas (vi syns den 7/3 kl 15.00 dvs.)

 • Hej igen Jeanette! Tack, vad kul att du tyckte det var trevligt på DinHundskola. Du är välkommen på nästa unghundskurs, förmodligen i maj! Vi ses den 7/3! Välkomna!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s